top of page
רועי קליין

מְעַצֵּבַע – עיצוב בצבע – הוא המקום לחדש בו מטבח או רהיט בבית - לתקן, להוסיף, לשנות צורה וצבע ולזכות בלוק חדש, מודרני, רטרו או כפרי.

 

רועי קליין, המייסד והבעלים, יתאים לכם את מטבח החלומות שלכם, תוך חשיבה משותפת על העיצוב והצבע המתאימים לבית ולדייריו. האפשרויות בלתי מוגבלות: החלפת החזיתות או צביעה שלהן, שינוי פרזול, הוספת ארונות וקלאפות והתקנת ידיות חדשות, והרי לכם מטבח חדש בשליש מחיר ובאיכות כזאת שישמש אתכם עוד שנים רבות.

 

במעצבע תוכלו לבחור את האופציה המתאימה לכם ביותר לשינוי: החלפת חזיתות, או צביעה של החזיתות בצבע אפוקסי בתנור או גם צביעה ידנית בבית הלקוח. בין אם המטבח עשוי עץ מלא, פורמייקה או פורניר , הצביעה היא מקצועית, איכותית ועמידה לאורך שנים. ניתן לבחור כל גוון מהמניפות של חברות הצבעים ולקבל את התוצאה בדרגות ברק שונות. גימורים שונים ואפקטים מיישנים בסגנון וינטג', כמו דיסטרסינג, פטינה, ווש, הלבנה ועוד. רועי מגיע ללא התחייבות לבית הלקוח עם מבחר דוגמאות ומסביר באדיבות את האפשרויות.

 

רועי רואה בכל רהיט –מזנון, פינת אוכל, שידות, מיטות ואפילו פסנתר –חומר גלם מרתק. הוא מתקן, צובע, מחדש פוליטורה וגם מחליף את הריפוד ונותן כבוד לחפצים שעברו מדור לדור ומקפיד על שיטות העבודה הישנות והטובות של הנגרים של פעם. הוא רואה בעבודה לא רק אתגר מקצועי ועניין יצירתי, אלא גם משימה סביבתית חשובה התומכת בערכים של מִחזוּר וקיימות, בבחינת "למה לקנות אם אפשר לחדש?"

 

כאיש תקשורת והייטק לשעבר, רועי עשה הסבה מקצועית  והפך את התחביב שלו למקצוע. הוא מספר כי הג'וק אצלו בראש לא מהיום: "מאז ומתמיד הייתי מביא הביתה כל מיני פריטים ישנים עם 'פוטנציאל עצום' שמישהו השליך לרחוב. לעתים הייתי מחדש אותם ומוצא להם שימוש באחד מחדרי הבית, אבל רובם פשוט צברו אבק וחיכו לימים טובים יותר".

 

במקביל הוא למד בקורסים שונים טכניקות של צביעת רהיטים, עבד כפועל אצל כמה בעלי מקצוע מהמובילים בתחום, עד שפנה לקריירה עצמאית ושכר חדר צבע מאריה אליהו, צַבָּע ותיק שיצא לגמלאות. אריה הוא שלימד את רועי את רזי ה"צבע בתנור". היום הוא מספק שירות ללקוחות ויוצר פריטים מיוחדים (הנמכרים במרמלדה מרקט) במצבעה חדשה ומשוכללת הבנויה לפי התקן המתקדם ביותר לצביעה מקצועית ברמה גבוהה וללא פגיעה באיכות הסביבה.

רוב הפונים למעצבע הם אנשים שהאסתטיקה חשובה להם והם שמחים לקבל ייעוץ עיצובי מאיש מקצוע  מנוסה. רועי חולק עם לקוחותיו את השמחה שמעורר כל רהיט שעבר "מהפך" – מטבח כהה וקודר, שנראה לאחר החידוש מזמין ומאיר וגורם לחלל שבו הוא נמצא להיראות מרווח, פתוח ונעים יותר; מזנון שעובר במשפחה מדור לדור, רגליו שחוקות והעץ שלו התקלף, ולאחר חידוש הוא מדלג בקלילות על פער הדורות ונראה כמו חדש אבל עדיין עם טעם של פעם. אפילו שרפרף קטן שצבוע בצבע חי ונועז יכול לתת חיים לבית בו שולט הצבע הלבן...

 

כי אחרי הכול, מה עושה לנו הרגשה של בית, מלבד האנשים שאותם אנחנו אוהבים? אלה הם הרהיטים שהולכים אתנו כברת דרך וממלאים לא רק את החלל, אלא גם את הלב.

אודות מעצבע בספר "כוחו של הסטיילינג" של אורלי רובינזון.

איך לשדרג מטבח ישן בתקציב נמוך? כתבה באתר מאקו.

במקום מטבח חדש מטבח מחודש. כתבה באתר הדירה.

"אני רואה פריט שמישהו החליט שהוא זבל ומציל אותו" כתבה באתר מאקו.

כתבה בארת מאקו על חידוש מטבחים
כתבה בארת מאקו על חידוש מטבחים

תמיד לראות את הפוטנציאל: סרטון שהכינו  סטודנטיות לתואר שני באוריינות חזותית על "מעצבע" כסדנה המייצגת קיימות; "פיתוח העונה על צורכי ההווה, בלי לפגוע ביכולתם של הדורות הבאים לספק את צורכיהם הם".​

bottom of page